top of page
BIMsummit_visual3.jpg
bimsummit infra logo 2021 taustata ilmat

11.03.2021

veebikonverents

Mis on BIMsummit Infra?

BIMsummit Estonia - Eesti suurim BIMi ja digitaalehituse teemadele keskenduv konverents. 2016. aastal esimest korda toimunud BIMsummit on nüüdseks toimunud 4 korda, keskendudes siiani peamiselt hoonete ehitusele. 2021. aastal toimuv BIMsummit Infra konverents kajastab esmakordselt infra-valdkonna digiehituse arenguid Eestis ja maailmas.  

 

BIMsummiti meeskonna eesmärk on inspireerida nii tellijaid, peatöövõtjaid kui projekteerijaid läbi praktikute kogemuse. BIMsummit kajastab valdkonna kõige päevakajalisemaid teemasid ning huvitavamaid kogemuslugusid.

Konverents kestab orienteeruvalt 14:00 - 17:00.

Täpse kava avalikustame peagi!

DSC_3827-3.jpg
Kava
UlvestadOystein.jpg

Randselva sild on maailma pikim (634 m) ilma joonisteta ehk ainult BIM mudelite abil ehitatud sild. Miks ja kuidas selles projektis BIMi kasutati? Millised olid võidud? Milliseid tagasilööke tekkis  ning millised olid peamised õppetunnid? Projekt pälvis Tekla BIM Awards peaauhinna 2020. aastal kui parim BIM projekti ning ühtlasi oli ka parim infrastruktuuri projekt.

Kogemuslugu: Randselva sild Norras

Øystein vastutab Swecos infra valdkonna BIM mudelite arenduse ja kvaliteedi eest. Ta on spetsialiseerunud mudelipõhisele ja joonisteta projekteerimisele ning sildade parameetrilisele disainile. Øystein on osalenud nii maailma esimese joonisteta ehitatud betoonsilla projektis kui ka pikima joonisteta ehitatud silla projektis.

Tiago_Vieira.jpg

Tiago on oma 19 aasta pikkuse karjääri jooksul osalenud erinevates infrastruktuuri projektides, sh ligikaudu 700 silla ja viadukti projektis Portugalis. Viimastel aastatel on ta keskendunud rahvusvahelisele suunale ning konsulteerinud nii tellijaid kui ehitajaid sillaehituse teemadel. Tiago oli tihedalt seotud Sweco projekteerimismeeskonnaga Randselva silla projektis.

Sweco, BIM arendaja

ARMANDO RITO ENGENHARIA, silla- ja konstruktsiooniinsener / projektijuht

Randselva.jpg
Jaan Saar.jpg

2018.a. lõpus pandi paika e-ehituse platvormi visioon, millega riik toetab aktiivselt ehitussektori digitaliseerimist ja tootlikkuse tõusu. Kui BIM on hoonete ehitusel tavapärane digitaliseerimise tööriist, siis taristu ehituses ei ole see veel nii suurt populaarsust saavutanud. MKM-il on käimas mitu arendusprojekti, mis annavad lisahoogu ka taristu digitaliseerimisele – sh. võrgurajatiste andmebaas (VRA), 3D kaksik, standardiseeritud BIM nõuded/etalonmudelid ning ehituse klassifitseerimissüsteem CCI-EE, mis toob ühte süsteemi kogu ehitatud keskkonna, nii hooned kui ka taristu.

Mida teeb riik infra valdkonna digitaliseerimiseks?

Jaan on juhtinud protsesse ja IT lahendusi erinevates ehitusvaldkonna ettevõtetes üle 15 aasta. MKM-ga liitus ta 2018. aastal eesmärgiga viia ellu läbimurre ehituse digitaliseerimises. Luues eeldused ja taristu digitaalseks andmevahetuseks, saab riik anda ettevõtetele nii võimaluse kui ka motivatsiooni oma protsesside digitaliseerimiseks, mis omakorda tõstab ettevõtete tootlikkust ning rahvusvahelist konkurentsivõimet.

MKM, digitaalehituse valdkonnajuht

Eno_Lints.jpg

Eno Lints

Skepast&Puhkim on liikumas suunas, kus traditsiooniline 2D projekteerimine on ressursimahukam ja aeglasem kui BIM-projekteerimine. Milline on olnud nende teekond sellise verstapostini? Kuidas panevad nad mudeli nii enda kui tellija kasuks tööle? Milliste töövahenditega ning kuidas üldse koostada BIM mudeleid ning kuidas mudelist ilma manuaalse tööta infot kätte saada?

BIMi rakendamine infrastruktuuri projekteerimises –

mida see muudab, kuidas seda teha ning millist kasu me sellest saame?

Eno alustas oma tööd SKPK meeskonnas suure väljakutsega - Tallinna ringtee Luige-Saku lõigu põhiprojekti teedeehitusliku osa (sh Saustinõmme viadukti) BIM mudeli koostamisega vastavalt Rail Baltica nõuetele. Nüüd juba SKPK BIM üksuse juhina on ta tegelenud BIMi graafilise osa mudeldamise arendamisega, mudeli infosisu automatiseerimise ning otse mudelist aruannete koostamise lahendustega.

Skepast & Puhkim, BIM üksuse juht

IMG_3317.JPG
Osale
BIMsummit Infra veebikonverents on TASUTA.
Vajalik eelnev registreerimine:

Aitäh!

Salvesta üritus kalendrisse:

Tutvu lähemalt BIMsummit INFRA sponsoritega
TrimbleLogo-Tekla2016.png

Trimble Solutions on tehnoloogiaettevõte, kelle nägemus on muuta seda, kuidas maailm toimib. Me pakume eritarkvara lahendusi mis on mõeldud...

Oleg_Tekla_.jpg

Oleg Mihhailov

Trimble Solutions on tehnoloogiaettevõte, kelle nägemus on muuta seda, kuidas maailm toimib. Me pakume eritarkvara lahendusi mis on mõeldud ehitusinseneridele, peatöövõtjatele ja ehitusjuhtidele, hoonete projekteerimise ja ehitamise jaoks.

 

Meie eesmärgiks on muuta ehitusprotsesse tõhusamaks. Tänasel päeval raisatakse kuni 30% ehitusmaterjale ning aega tulenevalt kehvale planeeringule. Me usume et kasutades BIM tehnoloogiat saab optimeerida ehitusprotsesse parimal võimalikul viisil.

Skepast_Puhkim_logo.png

Skepast&Puhkim OÜ on Eestis juhtiv infrastruktuurivaldkonna konsultatsiooniettevõte. Oleme inseneride meeskond, kelle kireks on sildade, tunnelite ja teede projekteerimine. Projekteerimisel kasutame uusimat tarkvara, mis kiirendab projektide valmimist. Meie eesmärgiks on pakkuda innovaatilisi ja keskkonda sobivaid rajatiste lahendusi. Loodud informatsiooni suudame digitaliseerida ning sellest BIM mudeli koostada.

AruCADSysteemid_logo 2020_1.png

AruCAD Süsteemid OÜ on insenertarkvarade IKT konsultatsioonifirma. Meil on kogemused ja kompetents 3D, CAD, BIM insenertarkvarade ning ehitusinfo (BIM) koordineerimise...

ISoome_foto.jpg

Ivari Soome

AruCAD Süsteemid OÜ on insenertarkvarade IKT konsultatsioonifirma. Meil on kogemused ja kompetents 3D, CAD, BIM insenertarkvarade ning ehitusinfo (BIM) koordineerimise lahenduste konsulteerimises. Pakume oma klientidele tarkvara alaseid konsultatsioone, koolitusi, tugiteenuseid, tarkvara arendust.

 

AruCAD Süsteemid on Autodesk Gold Partner, omame Autodesk müügiõiguseid ehituse ja tootmise valdkonna tarkvaradele. Autodeski ATC (Authorized Training Center) koolituskeskusena korraldame professionaalseid koolitusi ettevõtetele ja üksikisikutele. Oleme Töötukassa koostööpartner.

100aakrit_.jpg

OÜ 100 Aakrit tegeleb ehitus- ja teedeehituse geodeesiaga.
Kasutame 3d-lahendusi nii sise- kui välitöödel, koostame pinnamudeleid ehitustehnikale...

Bim_Kersti_.jpg

Kersti Junalainen, tegevjuht

tel: +372 58557005

OÜ 100 Aakrit tegeleb ehitus- ja teedeehituse geodeesiaga.
Kasutame 3d-lahendusi nii sise- kui välitöödel, koostame pinnamudeleid ehitustehnikale.
Meie ettevõtte ja meeskonna eesmärk on olla klientidele kiiresti kättesaadav ja pakkuda meeldivat geodeesia-alast kogemust.

roadplan.jpg

Infrastruktuuride BIM projekteerimine on nüüdseks juba mõned aastad olnud Roadplani üks peamisi arenduse suundi ja tähelepanuobjekte. 
Oleme aktiivselt osalenud
...

Roadplan_web-3_.jpg

Indrek Oden, projektijuht

Tel: 503 7979

Infrastruktuuride BIM projekteerimine on nüüdseks juba mõned aastad olnud Roadplani üks peamisi arenduse suundi ja tähelepanuobjekte. 
 

Oleme aktiivselt osalenud temaatilistes töögruppides, katsetanud uusi tehnoloogiad ja panustanud tarkvarasse. 
 

Koostöös tellijate ja partneritega loome väärtust kogu infraobjekti elukaare ulatuses.

sweco_black.jpg

Sweco Projekt on alati eesmärgile pühendunud ning kaasaegset oskusteavet pakkuv ettevõte. Ühiskonna kujundamine pole kunagi olnud asjakohasem, julgem ja...

Peter_.jpg

Peter Haab, arendusjuht

Tel: 5645 2007

Sweco Projekt on alati eesmärgile pühendunud ning kaasaegset oskusteavet pakkuv ettevõte. Ühiskonna kujundamine pole kunagi olnud asjakohasem, julgem ja inspireerivam väljakutse. Koos klientide ja enda oskusteabega loome lahendused, mis käsitlevad linnastumist, haaravad digitaliseerimise jõudu ja muudavad meie ühiskonnad jätkusuutlikumaks. Oma igapäevatöös keskendume inseneriteadmiste väärtustamisele ja digiinnovatsiooni arengule.

DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistusmeetodite rakendamisele rahuldamaks digitaalehituse valdkonna vajadusi täpse ruumilise info järele.
 

Kasutades laserskaneerimist ja droonimõõdistust loome 3D punktipilve mudeleid, 3D cad-mudelid, 2D joonised, punktipilve ja cad-mudeli võrdlusi jne

datacap.jpg

DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistusmeetodite rakendamisele rahuldamaks digitaalehituse valdkonna vajadusi täpse ruumilise info järele.DataCap on pühendunud...

Juri.jpg

Jüri Pärtna

Tel: 505 1145

Tulitec_logo oranž must.png

TULITEC on digitaalehitus lahendusi, sh BIM teenuseid, pakkuv ettevõte. Meie eesmärgiks on ehitussektori digitaliseerimine, kasutades selleks tarku töövõtteid, intelligentseid lahendusi ja...

Tulitec_L.jpg
Tulitec_R.jpg

TULITEC on digitaalehitus lahendusi, sh BIM teenuseid, pakkuv ettevõte. Meie eesmärgiks on ehitussektori digitaliseerimine, kasutades selleks tarku töövõtteid, intelligentseid lahendusi ja turul olevaid tarkvarasid, integreerides neid omavahel. Loome väärtust, nähes igat projekti kui uut arendust, mida tehes püüdleme kiirema ja parema tulemuse poole, võttes seejuures ka oma klientide BIM teemalised väljakutsed enda kanda.

Infrakit_slogan.png

Infrakit on veebipõhine pilvelahendus taristu ehituseks. Infakit keskkonnas saate ülevaate tervest ehitusobjektist paberivabalt - veebilehitseja, telefoni ja/või tahvelarvuti kaudu. Kasutades...

Ingmar_InfrakitRGB_.jpg

Ingmar Aija

Tel: 5663 1133

Infrakit on veebipõhine pilvelahendus taristu ehituseks. Infakit keskkonnas saate ülevaate tervest ehitusobjektist paberivabalt - veebilehitseja, telefoni ja/või tahvelarvuti kaudu. Kasutades kaardirakendust ja avatud failiformaate ning pilvetehnoloogiat on tervele projektimeeskonnale tagatud alati viimased joonised ja dokumendid asukohast sõltumata.

PIPELIFE_Logo_RGB.png

Torud on vaid osa Pipelife tööst – meie fookuses on torusüsteem kui tervik. Seetõttu soovime partneritena osaleda projekti terviklikus läbiviimises kavandamisest kuni viimase torumeetri paigaldamiseni, sest nii...

Kaspar_.jpg

Kaspar Järve

Tel: 525 0049

Torud on vaid osa Pipelife tööst – meie fookuses on torusüsteem kui tervik. Seetõttu soovime partneritena osaleda projekti terviklikus läbiviimises kavandamisest kuni viimase torumeetri paigaldamiseni, sest nii tagame süsteemi töökindluse aastakümneteks. Soovime panustada Eesti ehitussektori kaasajastamisse, tehes oma tooteandmed uues formaadis projekteerijatele kättesaadavaks. Oleme oma digitaliseerimise teekonna alguses.

bauhub-logo-colour-positive.png

Ehitustarkvara, mis ühendab ehitusplatsiga seonduvad osapooled ja informatsiooni. Failide jagamine piiramatu andmemahuga, dokumentide loomine koos allkirjastamisega ning...

Bauhub_.jpg

Teet Parts, tegevjuht

Ehitustarkvara, mis ühendab ehitusplatsiga seonduvad osapooled ja informatsiooni. Failide jagamine piiramatu andmemahuga, dokumentide loomine koos allkirjastamisega ning ülesannete haldamine kõigi sinu projekti osapoolte vahel ei ole kunagi olnud lihtsam ja läbipaistvam.

Korraldaja
MTÜ BIMsummit
Reg.nr: 80394929

graafika: Lisanna Remmelkoor

@2021

fotod: Sten-Ander Ojakallas

bottom of page