top of page

Konverents on lõppenud!

Suur tänu osalejatele!

Mis on BIMsummit?

2020 aastal toimub järjekordne BIMsummit Estonia - Eesti suurim BIMi ja digitaalehituse teemadele keskenduv konverents. BIMsummiti meeskonna eesmärk on inspireerida nii tellijaid, peatöövõtjaid kui projekteerijaid läbi praktikute kogemuse nii Eestist kui välismaalt.

BIMsummit kajastab valdkonna kõige päevakajalisemaid teemasid ning huvitavamaid kogemuslugusid.

Kava
Danielle_edited.jpg

Danielle O'Connell

USA on vaieldamatult BIMi rakendamises üks eesrindlikum riik maailmas ning Skanska BIM arengute lipulaev. Kuidas ookeani taga täna BIM protsessi rakendatakse? Milliseid eeliseid ja väljakutseid näevad nemad uute tehnoloogiate rakendamisel alates projekti planeerimisest kuni üleandmiseni?

The Innovation Project Lifecycle: From Preconstruction to Turnover

Danielle O’Connell’i ettekanne toimub tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusele (www.balticamericanfreedomfoundation.org)

Andre.jpg

Siim Saidla, Andre Remsel

Tehases ette toodetud elementide kasutamine tõstab ehitusprotsessi efektiivsust. Kuidas läbi mudelprojekteerimise tootmist paremini läbi mõelda ning seeläbi vannitubade ja tehnosüsteemide ehitust optimeerida? Milliste väljakutsetega peab arvestama?

Mudelprojekteerimise väljakutsed ja võimalused: kuidas ehitusprotsess tehasesse viia?

Siim.jpg
Roman_Kostrokin_edited.jpg

Roman Kostrokin

Ideest teostuseni. Kogemuslugu digitaliseerimisest Euroopa suurimas monteeritava raudbetooni täislahendust pakkuvas ettevõttes Consolis, kus BIMi implementeerimise esimesel lainel on 7 riiki korraga. Kuidas on aasta tagasi BIMsummitil esitatud plaanide rakendamine õnnestunud ning milline on olnud mõju kogu väärtusahelale (müük-projektijuhtimine-projekteerimine-tootmine-paigaldus)?

Ehitussektori nõudlus, tehnoloogia valmidus ja inimfaktor - kolm olulist komponenti BIMi rakendamisel

Alar%20Toomik%20foto_edited.jpg

Alar Toomik

Kasu mudelprojekteerimisest on kõige suurem kui rakendada õigeid põhimõtteid juba hoone planeerimisest peale. Uus-Veerenni kvartali puhul oli kohe algselt plaan kogu arendus mudelisse viia - kuidas mudeleid kasutati ning millist kasu on see arendajale toonud?

Millist väärtust loob BIM kinnisvaraarendajale?

Peter.jpg
Deniss.jpg

Deniss Berman, Peter Haab, Mark Laas

Eelmisel aastal tutvustasime D-terminali teostusmudeli plaane ning vajadust. See aasta tuleb esitlusele põhjalik ülevaade projekti arengust, väljakutsetest ning lahendatud probleemidest, seda nii projekteerimise kui ehituse poole pealt.

D-terminal: kuidas on läinud teostusmudeli protsess?

Mark.jpg
Pasi_Nurminen.jpg

Pasi Nurminen

3D-masinjuhtimise tehnoloogia areng viimasel kümnendil on Soomes märkimisväärselt mõjutanud infraBIM arengut. Muutuse on esile toonud ehitusplatside igapäevavajadused. Soome üks suuremaid taristuehituse ettevõtteid, Destia, on üks varajastest BIM-valdkonna juurutajatest, kes uusi tehnoloogilisi võimalusi oma protsessis ära kasutab. Milline see protsess on ja mida oodata järgmiseks?

InfraBIM Pioneer Story: from Machine Control to Smart Production

Pääsu Kaldamäe

Mudelprojekteerimine loob ühtse platvormi, mis aitab projektiaegset kommunikatsiooni paremini juhtida, see aga väljendub otseselt paremas projekti lõpptulemuses. Kuidas mudeleid efektiivse suhtluse tagamiseks ära kasutada ning milliseid vahendeid selleks kasutada?

Kuidas tagada efektiivne suhtlus meeskonnas? Mudelprojekteerimise võimalused projekteerimise juhtimisel

Pääsu
Anni_Veske_edited.jpg

Anni Veske, Kaupo Tennokese

Punktipilved on täna aluseks enamusele rekonstrueerimisprojektidele, kuid kuidas formuleerida lähteülesannet geodeetidele, et jõuda selge ja loetava punktipilveni? Millised töövõtted ja -järjekord on mõistlikud suuremahulise hoone punktipilvest korrektse mudeli valmimiseks? Arhitekti ja konstruktori ühine kogemuslugu Rahvusraamatukogu rekonstrueerimise BIM-mudeli loomisest ja kasutamisest.

Punktipilvest BIM-mudelini

Kaupo_Tennokese_edited.jpg
Aleksandr_edited.jpg

Aleksandr Zirk

Milline on tellija roll ehitise elukaare planeerimisel ning kuidas aitab sellele kaasa korrektselt koostatud projekteerimistööde hange? Regionaalhaigla Y ja B korpuse projekteerimise näitel kirjeldatakse õnnestumisi ja õppemomente nii tellija kui projekteerija seisukohalt.

Mudelprojekteerimise kogemuslugu: Regionaalhaigla Y ja B korpuse projekteerimistööd

Sponsorid
bauhub.png
AruCAD_ADSK_gold.png
e-betoonelement.jpg
Sirkel_Mall.png
unizite.png
datacap
Use+Autodesk.png
GeosoftLogo_Originaal_L.jpg
Tulitec.png
Malmerk_Kontsern_logo.png
Mapri-Ehitus-logo.png
Nordecon.png
CES.jpg
BAFF.png
Korraldaja
MTÜ BIMsummit
Reg.nr: 80394929

graafika: Lisanna Remmelkoor

@2020

fotod: Sten-Ander Ojakallas

bottom of page