top of page
Korraldaja
MTÜ BIMsummit
Reg.nr: 80394929

fotod: Sten-Ander Ojakallas

@2019

graafika: Lisanna Remmelkoor

11. aprill 2019

bimsummit-logo-valge-tumedam.png
Mis on BIMsummit?

Järjekorras kolmas BIMsummit Estonia on praktikult praktikule suunatud konverents, kus läbi kogemuslugude ning arutelude jõuavad osalejateni BIMi ja digitaalehituse kõige päevakajalisemad teemad ning tuleviku visioonid.

 

BIMsummit Estonia eesmärk on inspireerida nii tellijaid, peatöövõtjaid kui projekteerijaid jõudma BIMi rakendamisel uuele tasemele.

KAVA
Maanteeameti infraBIM pilootprojektid - õppetunnid praktikast
Priidu Kooskora
Priidu Kooskora

Maanteeameti esimene pilootprojekt on olnud huvitav väljakutse nii tellijale, projekteerijatele kui ka ehitajatele. Millised probleemid on projekti põhjal ülesse kerkinud ning millised järeldused sellest tehtud?

Eesti LIDAR andmetest kuni objekti BIM mudelini    Tanel Järvet
BIM rakendamine monteeritava raudbetooni tööstuses - vajalikud eeltingimused ja kasu kogu väärtusahelale.
Kaspar Ots, Helena Menzing
kaspar_ots_foto_raul_mee-1885_edited_edi

Millised eeltingimused on vaja täita monteeritava raudbetooni täislahendust pakkuval organisatsioonil BIM rakendamiseks? Kuidas mõjutab BIM kogu väärtusahelat (müük - projektijuhtimine - projekteerimine - tootmine - paigaldus). Näiteid ja kogemusi Consolise teekonnast BIM-le.

helena.menzing.jpg
Tallinna Lennujaama lennuradade laiendusprojekti InfraBIM teostusmudel
Kaisa Saarva

Tallinna Lennujaama lennuradade laiendusprojekti teostus pidi saama infomudelisse. Kuidas loodi Eesti esimene InfraBIM teostusmudel olukorras, kus projekt ei olnud koostatud mudelis, mida kõike sellest õpiti ning mida põnevat InfrBIM vallas veel käsil, sellest räägib Reaalprojekti ettekanne.

Kaisa_edited.jpg
Uus reaalsus - teostusmudel praktikas
Hele-Mai Metsal, Miina Karafin, Alan Väli, Priit Püss

Üha enam näeb Eestis ehitushangetes teostusmudeli nõuet. Mis see täpsemalt on ning kuidas seda saavutada? Oma kogemust jagavad Tallinna Sadam ning Nordecon (D-terminal) ning RKAS ja Merko Ehitus (Viimsi Riigigümnaasium).

Hele-Mai Metsal
Miina Karafin
Alan Väli
Priit_P_med_MG_7839_edited.jpg
Iseenda programmeerimine muutuste juhtimiseks
Siim Sildoja

Muutuste juhtimine ning innovatsioon saab alguse meie mõttemaailmast. Kuidas muuta oma mõttemustreid, et tagada edu uute protsesside juurutamisel oma töös?

Siim Sildoja
Vestlusring: Ehitusmaterjalitootjad - kuidas muutuvas projekteerimismaailmas pildis olla?
Anti Orav, Martin Polikarpus, Jaanus Olop
AntiOrav_edited.jpg

Projekteerimismaailm on üha kiiremini muutumas ja mudelprojekteerimine on saanud tavapraktikaks. Kuidas ehitusmaterjalitootjad nn BIM-maailma näevad? Milliseid võimalusi avab ehitussektori digitaliseerimine tootjatele?

Martin_edited.jpg
Jaanus_edited.jpg
BIM see Kaunis Kunst
Mihkel Kaesveld
Mihkel Kaesveld

BIMi kasutamise võimalused projekteerimise faasis parema tulemuse saavutamiseks. Kuidas on läinud esimene uute RKASe BIM nõuete järgi tellitud projekt?

Tanel Järvet
Eesti LIDAR andmetest kuni objekti BIM mudelini
Tanel Järvet

Kuidas droone ehitusprotsessis kasutada saab ning milliseid võimalusi see loob? Teeme läbi praktilise droonilennu ning infotöötluse lennu andmete baasil!

Making BIM Level 2 business as usual in the UK
David Glennon
DG Photo 2_edited.jpg

Ühendkuningriikides peavad alates 2016. aastast olema kõik riiklikud projektid minimaalse BIM-rakenduse tasemega (tuntud ka kui BIM Level 2). Möödunud on kolm aastat. UK BIM Alliance eestkõneleja David Glennon jagab, kuidas UK's BIM Level 2 rakendamine toimus, millist praktilist mõju avaldas üleminek ehitussektorile ja mis on tänaseks selle tulem.

Sponsorid
bottom of page