top of page
BIMsummit_visual3.jpg
Mis on BIMsummit Infra?

BIMsummit Estonia - Eesti suurim BIMi ja digitaalehituse teemadele keskenduv konverents. 2016. aastal esimest korda toimunud BIMsummit on nüüdseks toimunud 4 korda, keskendudes siiani peamiselt hoonete ehitusele. 2021. aastal toimuv BIMsummit Infra konverents kajastab esmakordselt infra-valdkonna digiehituse arenguid Eestis ja maailmas.  

 

BIMsummiti meeskonna eesmärk on inspireerida nii tellijaid, peatöövõtjaid kui projekteerijaid läbi praktikute kogemuse. BIMsummit kajastab valdkonna kõige päevakajalisemaid teemasid ning huvitavamaid kogemuslugusid.

DSC_3827-3.jpg
Kava

Kogemuslugu: Randselva sild Norras

Randselva sild on maailma pikim (634 m) ilma joonisteta ehk ainult BIM mudelite abil ehitatud sild. Miks ja kuidas selles projektis BIMi kasutati? Millised olid võidud? Milliseid tagasilööke tekkis  ning millised olid peamised õppetunnid? Projekt pälvis Tekla BIM Awards peaauhinna 2020. aastal kui parim BIM projekti ning ühtlasi oli ka parim infrastruktuuri projekt.

Randselva.jpg
UlvestadOystein.jpg

Sweco, BIM arendaja

Øystein vastutab Swecos infra valdkonna BIM mudelite arenduse ja kvaliteedi eest. Ta on spetsialiseerunud mudelipõhisele ja joonisteta projekteerimisele ning sildade parameetrilisele disainile. Øystein on osalenud nii maailma esimese joonisteta ehitatud betoonsilla projektis kui ka pikima joonisteta ehitatud silla projektis.

ARMANDO RITO ENGENHARIA, silla- ja konstruktsiooniinsener / projektijuht

Tiago on oma 19 aasta pikkuse karjääri jooksul osalenud erinevates infrastruktuuri projektides, sh ligikaudu 700 silla ja viadukti projektis Portugalis. Viimastel aastatel on ta keskendunud rahvusvahelisele suunale ning konsulteerinud nii tellijaid kui ehitajaid sillaehituse teemadel. Tiago oli tihedalt seotud Sweco projekteerimismeeskonnaga Randselva silla projektis.

Tiago_Vieira.jpg

BIMi rakendamine infrastruktuuri projekteerimises –

mida see muudab, kuidas seda teha ning millist kasu me sellest saame?

Skepast&Puhkim on liikumas suunas, kus traditsiooniline 2D projekteerimine on ressursimahukam ja aeglasem kui BIM-projekteerimine. Milline on olnud nende teekond sellise verstapostini? Kuidas panevad nad mudeli nii enda kui tellija kasuks tööle? Milliste töövahenditega ning kuidas üldse koostada BIM mudeleid ning kuidas mudelist ilma manuaalse tööta infot kätte saada?

IMG_3317.JPG
Eno_Lints.jpg

Eno Lints

Skepast & Puhkim, BIM üksuse juht

Eno alustas oma tööd SKPK meeskonnas suure väljakutsega - Tallinna ringtee Luige-Saku lõigu põhiprojekti teedeehitusliku osa (sh Saustinõmme viadukti) BIM mudeli koostamisega vastavalt Rail Baltica nõuetele. Nüüd juba SKPK BIM üksuse juhina on ta tegelenud BIMi graafilise osa mudeldamise arendamisega, mudeli infosisu automatiseerimise ning otse mudelist aruannete koostamise lahendustega.

Mida teeb riik infra valdkonna digitaliseerimiseks?

2018.a. lõpus pandi paika e-ehituse platvormi visioon, millega riik toetab aktiivselt ehitussektori digitaliseerimist ja tootlikkuse tõusu. Kui BIM on hoonete ehitusel tavapärane digitaliseerimise tööriist, siis taristu ehituses ei ole see veel nii suurt populaarsust saavutanud. MKM-il on käimas mitu arendusprojekti, mis annavad lisahoogu ka taristu digitaliseerimisele – sh. võrgurajatiste andmebaas (VRA), 3D kaksik, standardiseeritud BIM nõuded/etalonmudelid ning ehituse klassifitseerimissüsteem CCI-EE, mis toob ühte süsteemi kogu ehitatud keskkonna, nii hooned kui ka taristu.

Jaan Saar.jpg

MKM, digitaalehituse valdkonnajuht

Jaan on juhtinud protsesse ja IT lahendusi erinevates ehitusvaldkonna ettevõtetes üle 15 aasta. MKM-ga liitus ta 2018. aastal eesmärgiga viia ellu läbimurre ehituse digitaliseerimises. Luues eeldused ja taristu digitaalseks andmevahetuseks, saab riik anda ettevõtetele nii võimaluse kui ka motivatsiooni oma protsesside digitaliseerimiseks, mis omakorda tõstab ettevõtete tootlikkust ning rahvusvahelist konkurentsivõimet.

InfraBIM Reaalprojektis

Taavi Sadam

Reaalprojekt, projektiosakonna juhataja

Taavi alustas teede projektide juhtimisega 2007 aastal ning on osalenud erinevates suuremahulistes ja rahvusvaheliste projektides sh BIM pilootprojektides. Reaalprojektiga liitus Taavi 2020 aastal projektiosakonnajuhi ametikohal, kus muuhulgas tegeleb BIM lahenduste juurutamisega.

T-Sadam_.jpg

Reaalprojekt seisab Eesti InfraBIM-i arengu eest, juhtides Digitaalehituse klastri InfraBIM-i töögruppi. Nad on koostanud projekte, mis vastavad InfraBIM-i põhimõtetele ning võimaldavad jälgida rajatise eluiga kogu elukaare jooksul. Milliseid projekte on nad teinud ja mida sellest õppinud?

Vestlusring - InfraBIM tänases praktikas

Kõik infra valdkonnas tegutsejad teavad, et üha sagedamini jõuavad BIM nõuded hangetesse. Näiteks kehtestatakse nõudeid nii Transpordiameti kui Rail Baltica projektide raames. Miks on BIM nõuded olulised ja kuidas nende täitmiseks valmis olla? Antud teema lähituleviku plaane arutame põnevas vestlusringis.

AntiPalmi.jpg

Anti Palmi

Transpordiamet, ida teehoiuosakonna juhataja

Anti on Transpordiametis üheks digitaalehituse valdkonna eestvedajaks. Ta on olnud mitmete BIMiga seotud pilootprojektide käivitaja ja koordineerija. Kuna tema põhiülesandeks on tegeleda kogu tee elukaarega ehk projekteerimise, ehitamise ja korrashoiuga, siis on tal oluline roll ka Transpordiameti kogu tee-elukaart käsitleva tarkvara TEET arendamisel ning selle praktilise väärtuse tagamisel.

Urmas Alber

RB Rail AS, BIM & AIM koordinator

Urmas tegeleb kinnisvara halduse ja hoolduse digitaliseerimisega juba eelmise sajandi lõpust saadik. Alates 2019. aasta kevadest on Urmas Rail Baltica projektis tegev BIMi ja varade halduse koordinaatorina (ing.k. BIM & AIM Coordinator). 2021. aastal on fookuses varade registri koostamine GISi keskkonnas, et mudelitesse sisestatud andmed ja dokumendid oleks omavahel ning erinevates süsteemides seotud.

Urmas%20Alber_edited.jpg
IndrekOden.jpg

Indrek Oden

Roadplan OÜ, infrastruktuuride projekteerimise projektijuht

Indrek on töötanud teede projekteerimise valdkonnas üle 16 aasta nii projekteerijana kui ka projektijuhina. 2013. aastal asutas ta koos partneritega ettevõtte Roadplan OÜ. Ettevõte on orienteeritud uuendustele, efektiivsusele ja heale koostööle. BIMi nähakse kõige eelpoolmainitu võimaldajana, mistõttu on Roadplan võtnud endale eesmärgiks arendada BIMi Eestis.

Madis Padu

Nordecon AS, projektijuht

Madis on osalenud erinevates suuremahulistes projekteerimise ja ehituse töövõttude juhtimises juba alates 2008 aastast. 2020. aastal osales Madis riigitee nr 11304 Aruküla - Kostivere km 0,0-2,609 rekonstrueerimise objektil ehitjapoolse projektijuhina. Tegemist oli Maanteeameti pilootprojektiga, mille eesmärgiks on mudelipõhise ehitamise kasutusvõimaluste selgitamine Eesti tingimustes.

MadisPadu.jpg
AruCADSysteemid_logo 2020_1.png
ISoome_foto.jpg

Ivari Soome

AruCAD Süsteemid OÜ on insenertarkvarade IKT konsultatsioonifirma. Meil on kogemused ja kompetents 3D, CAD, BIM insenertarkvarade ning ehitusinfo (BIM) koordineerimise lahenduste konsulteerimises. Pakume oma klientidele tarkvara alaseid konsultatsioone, koolitusi, tugiteenuseid, tarkvara arendust.

 

AruCAD Süsteemid on Autodesk Gold Partner, omame Autodesk müügiõiguseid ehituse ja tootmise valdkonna tarkvaradele. Autodeski ATC (Authorized Training Center) koolituskeskusena korraldame professionaalseid koolitusi ettevõtetele ja üksikisikutele. Oleme Töötukassa koostööpartner.

Miina_.jpg

Miina Karafin

Nordecon_logo_horisontaalne.png

Nordecon on üks Eesti suurimaid ehituskontserne, kelle tugevuseks on keerukad ja põnevad objektid. Tegeleme peatöövõtuga, ehitame hooneid, infrastruktuure, sadamaid ja teid. Oleme täna üks enim moodsaid digilahendusi kasutavatest ehitusfirmadest Eestis.

TrimbleLogo-Tekla2016.png
Oleg_Tekla_.jpg

Oleg Mihhailov

Trimble Solutions on tehnoloogiaettevõte, kelle nägemus on muuta seda, kuidas maailm toimib. Me pakume eritarkvara lahendusi mis on mõeldud ehitusinseneridele, peatöövõtjatele ja ehitusjuhtidele, hoonete projekteerimise ja ehitamise jaoks.

 

Meie eesmärgiks on muuta ehitusprotsesse tõhusamaks. Tänasel päeval raisatakse kuni 30% ehitusmaterjale ning aega tulenevalt kehvale planeeringule. Me usume et kasutades BIM tehnoloogiat saab optimeerida ehitusprotsesse parimal võimalikul viisil.

GeosoftLogo_Originaal_L.jpg
Tutvu lähemalt BIMsummit INFRA toetajatega

Skepast&Puhkim OÜ on Eestis juhtiv infrastruktuurivaldkonna konsultatsiooniettevõte. Oleme inseneride meeskond, kelle kireks on sildade, tunnelite ja teede projekteerimine. Projekteerimisel kasutame uusimat tarkvara, mis kiirendab projektide valmimist. Meie eesmärgiks on pakkuda innovaatilisi ja keskkonda sobivaid rajatiste lahendusi. Loodud informatsiooni suudame digitaliseerida ning sellest BIM mudeli koostada.

Skepast_Puhkim_logo.png
100aakrit_.jpg
Bim_Kersti_.jpg

Kersti Junalainen, tegevjuht

tel: +372 58557005

OÜ 100 Aakrit tegeleb ehitus- ja teedeehituse geodeesiaga.
Kasutame 3d-lahendusi nii sise- kui välitöödel, koostame pinnamudeleid ehitustehnikale.
Meie ettevõtte ja meeskonna eesmärk on olla klientidele kiiresti kättesaadav ja pakkuda meeldivat geodeesia-alast kogemust.

roadplan.jpg
Roadplan_web-3_.jpg

Indrek Oden, projektijuht

Tel: 503 7979

Infrastruktuuride BIM projekteerimine on nüüdseks juba mõned aastad olnud Roadplani üks peamisi arenduse suundi ja tähelepanuobjekte. 
Oleme aktiivselt osalenud temaatilistes töögruppides, katsetanud uusi tehnoloogiad ja panustanud tarkvarasse. 
Koostöös tellijate ja partneritega loome väärtust kogu infraobjekti elukaare ulatuses.

sweco_black.jpg
Peter_.jpg

Peter Haab, arendusjuht

Tel: 5645 2007

Sweco Projekt on alati eesmärgile pühendunud ning kaasaegset oskusteavet pakkuv ettevõte. Ühiskonna kujundamine pole kunagi olnud asjakohasem, julgem ja inspireerivam väljakutse. Koos klientide ja enda oskusteabega loome lahendused, mis käsitlevad linnastumist, haaravad digitaliseerimise jõudu ja muudavad meie ühiskonnad jätkusuutlikumaks. Oma igapäevatöös keskendume inseneriteadmiste väärtustamisele ja digiinnovatsiooni arengule.

datacap.jpg
Juri.jpg

Jüri Pärtna

Tel: 505 1145

DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistusmeetodite rakendamisele rahuldamaks digitaalehituse valdkonna vajadusi täpse ruumilise info järele.
 

Kasutades laserskaneerimist ja droonimõõdistust loome 3D punktipilve mudeleid, 3D cad-mudelid, 2D joonised, punktipilve ja cad-mudeli võrdlusi jne

T-Model.JPG
Veiko_.jpg

Veiko Veerpalu, juhatuse liige

 T-Model OÜ Põhitegevusala on teede projekteerimine.

Pakume kogu hoonevälise infrastruktuuri projekteerimise teenust.Meie projekteeritud objektid on nii linnatänavad kui ka maanteed.

Soovime kaasaegse ettevõttena pakkuda oma klientidele parimat võimalikku teenust. Peame oluliseks projektide digitaliseerituse taseme tõusu nii oma ettevõttes, kui kogu Eestis.

Tulitec_logo oranž must.png
Tulitec_L.jpg
Tulitec_R.jpg

TULITEC on digitaalehitus lahendusi, sh BIM teenuseid, pakkuv ettevõte. Meie eesmärgiks on ehitussektori digitaliseerimine, kasutades selleks tarku töövõtteid, intelligentseid lahendusi ja turul olevaid tarkvarasid, integreerides neid omavahel. Loome väärtust, nähes igat projekti kui uut arendust, mida tehes püüdleme kiirema ja parema tulemuse poole, võttes seejuures ka oma klientide BIM teemalised väljakutsed enda kanda.

Infrakit_slogan.png
Ingmar_InfrakitRGB_.jpg

Ingmar Aija

Tel: 5663 1133

Infrakit on veebipõhine pilvelahendus taristu ehituseks. Infakit keskkonnas saate ülevaate tervest ehitusobjektist paberivabalt - veebilehitseja, telefoni ja/või tahvelarvuti kaudu. Kasutades kaardirakendust ja avatud failiformaate ning pilvetehnoloogiat on tervele projektimeeskonnale tagatud alati viimased joonised ja dokumendid asukohast sõltumata.

PIPELIFE_Logo_RGB.png
Kaspar_.jpg

Kaspar Järve

Tel: 525 0049

Torud on vaid osa Pipelife tööst – meie fookuses on torusüsteem kui tervik. Seetõttu soovime partneritena osaleda projekti terviklikus läbiviimises kavandamisest kuni viimase torumeetri paigaldamiseni, sest nii tagame süsteemi töökindluse aastakümneteks. Soovime panustada Eesti ehitussektori kaasajastamisse, tehes oma tooteandmed uues formaadis projekteerijatele kättesaadavaks. Oleme oma digitaliseerimise teekonna alguses.

bauhub-logo-colour-positive.png
Bauhub_.jpg

Teet Parts, tegevjuht

Ehitustarkvara, mis ühendab ehitusplatsiga seonduvad osapooled ja informatsiooni. Failide jagamine piiramatu andmemahuga, dokumentide loomine koos allkirjastamisega ning ülesannete haldamine kõigi sinu projekti osapoolte vahel ei ole kunagi olnud lihtsam ja läbipaistvam.

Mairolt_.jpg
Reib.PNG

Mairolt Kakko, tegevjuht

Tel: 505 8872

REIB OÜ on ehitusuuringutele (geodeesia, ehitusgeoloogia, laserskaneerimine, BIM), samuti infra GIS ja katastrimõõdistamisele pühendunud ettevõte. Oleme oma 50 tubli töötajaga valdkonna Eesti suurimaid. Meile meeldivad kaasaegsed tehnoloogiad ja klientide püstitatud väljakutsete lahendamine nende abil.

alphagis_logo.gif

Aivo Vard, juhatuse liige

AlphaGIS on Eesti juhtiv geoinformaatika ettevõte, mis pakub GIS-tehnoloogial ja erinevatel IT-lahendustel põhinevaid teenuseid. Oleme Esri tarkvara edasimüüjad ja kuulume rahvusvahelisse ettevõtete gruppi, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ja Islandil. Meie lahendusi kasutavad avaliku halduse organisatsioonid, infrastruktuuriettevõtted, planeeringu- ja inseneriettevõtted ning paljude muude valdkondade asutused, kes on edukalt ruumiandmed oma igapäevatöösse integreerinud.

Aivo_Vard_.jpg
Korraldaja
MTÜ BIMsummit
Reg.nr: 80394929

graafika: Lisanna Remmelkoor

@2022

fotod: Sten-Ander Ojakallas

bottom of page