top of page
  • Facebook Social Icon
Esinejad
  • Grey LinkedIn Icon

Paul Surin

Wienerberger, digitaalehituse juht

Paulil on pikaajaline ja mitmekülgne kogemus nii digitaalsete ehitusprotsesside juurutamisel, BIMi rakendamisel, projekteerimise ja nõustamise vallas, kaasaegsete ehituslahenduste kasutuselevõtmisel ning taastuvenergia tehnoloogiate kasutamisel nii rekonstrueeritavate kui uusehitiste juures. Wienerbergeri digitaalse ehitusvaldkonna juht on Paul olnud alates 2014. aastast.

Edwin Bosscha

Arcadis, BIM konsultant (Holland)

Edwini suur huvi digitaalehituse vastu tekkis inseneriõpingute ajal Twente Ülikoolis, Hollandis. Täna töötab Edwin BIM konsultandina Arcadis’es, kus tema tööks on BIMi ja teiste digitaalsete lahenduste juurutamine ning maksimaalse potentsiaali leidmine. Iga projekti juures kohandatakse lähenemist vastavalt projekti erisustele ning tellija soovile, sealjuures lähtudes olemasolevatest protsessidest.

  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey LinkedIn Icon

Tiina Õunmaa

AS Maru Ehitus, KVVK projektijuht

Tiina töötab Maru Ehituses alates 2011. aastast, millest viimased 5 aastat on objektidel kasutanud BIM mudeleid. Tiina suuremate projektide hulka kuuluvad Tapa tehnikapargi remondihalli rajamine Kirde Kaitseringkonna territooriumil, Postimaja rekonstrueerimine, Decora kaubanduskeskus Laki tänaval, Karl-Storz video-endoskoopide tehase ehitus Pärnu mnt. 556, Roseni 9/11 hotelli-kortermaja-büroohoone ehitus Rotermanni kvartalis ning Favor tootmishoone ehitus Lool.

Kenet Kroon

Middlesex University, magistrant

  • Grey LinkedIn Icon

Kenet on lõpetanud TTK ehitusteaduskonna ning hetkel täiendab oma teadmisi ehitusinformatsiooni modelleerimise juhtimise maginstratuuris Middlesex ülikoolis Londonis. Lõputöö raames uurib ta, kuidas digitaalehituse võimalustest tulevnevat kasu laiendada ka ehitustöölisteni. Viimased neli aastat on ta töödanud BIM tehnikuna ehituskonsultatsiooniteenuseid pakkuvas ettevõttes Gravicon EE, kus on vastutanud peamiselt projektide tehnilise poole eest.

  • Grey LinkedIn Icon

Kadi Villers

Tallinna Teaduspark Tehnopol, arendusprojektide juht

Kadi tööks Tehnopolis on suunata suurettevõtteid oma toodete, teenuste, ärimudeli, protsesside jms innovaatilisemaks muutmisel. Antud teenust on Tallinna Teaduspark Tehnopol osutanud teiste hulgas Tallinna Sadamale ning rahvusvahelisele ravimiettevõttele GlaxoSmithKline. Kadi varasem kogemus innovatsiooniteenustega hõlmab töötamist Euroopa suurmas innovatsiooni-programmis European Innovation Academy ning sellele eelnenud rahvusvahelist töökogemus erinevate koolitusprogrammide kui ka ürituste disainimist ja korraldamist Eestis ning Prantsusmaal.

Silver Ader

RKAS, BIM projektijuht

Silver on RKASe BIM projektijuhina töötanud alates 2015. aastast. Tema igapäevatöö on tellija esindamine BIM küsimustes, projekteerimise lähteülesannete koostamine ning mudelprojekteerimise edasine järelevalve. Lisaks on Silver andnud suure panuse RKAS BIM nõuete väljatöötamisse ning aidanud maksimeerida BIM rakenduste kasu terve hoone elukaare jooksul (lisaks projekteerimisele ja ehitusele ka halduses). Huvitavamate BIM-projektidena võiks välja tuua IT agentuuri peahoone ning Rapla Riigigümnaasiumi mudelprojekteerimise.

  • Grey LinkedIn Icon

Rauno Rausk

Nordecon AS, projektijuht

Rauno on kütte-ja ventilatsiooniinsener üle 10 aasta pikkuse ehitusplatsi kogemusega. Ta on töötanud aastaid objektijuhina vastutades tööde eest ehitusplatsil ning viimastel projektidel liikunud edasi projektijuhi rolli. BIM projektidega on Rauno kokku puutunud alates 2014. aastast. Rauno on teinud mitmeid reoveepuhastusjaamade projekte ning lisaks sellele kuuluvad tema suurimate projektide hulka Lõõtsa 5 ja Lõõtsa 12 büroohoonete ehitus.

Toomas Heinsalu

Via Betoon Eesti OÜ

Toomas omab üle kümne aastast kogemust ehitussektoris, olles sellest suurema osa ajast olnud peatöövõtja rollis (OÜ Astlanda Ehitus) ning viimased pool aastat raudbetoonkonstruktsioonidele spetsialiseeruvas ettevõttes Via Betoon Eesti OÜ.

Teet Tark

Hevac OÜ, juhataja

Teet tegeleb põhiliselt hoonete sisekliima (kütte, ventilatsiooni ja jahutuse) ja energiatõhususe valdkondades. Tal on üle 30 aastane projekteerimisalane töökogemus

Ardo Vakk

Jetmar OÜ, insener/projektijuht

Ardo on elektrialal tegev olnud alates 2006. aastast ning selle aja jooksul olnud nii hinnainseneri, meistri, inseneri kui projektijuhi rollis. Tema silmapaistvamad ehitised tugevvoolu alal on Pärnumaa Keskonnahariduskeskus; Muuseum-Aurik “Suur Tõll”, Estonia SPA, Ugala teatri rekonstrueerimine ning Metsä Woodi vineeritehas Pärnus, millest viimase baasil on kogemus mudelite kasutamisel ehitusplatsil.

Jüri Pärtna

Reaalprojekt OÜ, arendusjuht

Hariduselt geodeesiainsener, on Jüri läbi oma elu olnud huvitatud hoonete mõõdistamisest – eelmisel sajandil fotogramm-meetriliselt, viimased 14 aastat laserskaneerimise abil. Viimased 6 aastat on Jüri tegelenud Reaalprojekti ja selle tütarfirmade arendamisega, valdkondadeks uued tehnoloogiad ja eksport. Digitaalehituse klastris juhib Jüri InfraBIM töörühma ning läbi Archaeovision OÜ annab oma panuse kultuuriväärtuste dokumenteerimiseks.

Kaitis Väär

Novarc Group AS, juhatuse esimees

Kaitis on lõpetanud TTÜ ehitusteaduskonna ning alates 2002. aastast töötanud Novarc Groupis, alguses insenerina ja viimased kuus aastat ettevõtte juhina. BIM projektidega on ta kokku puutunud juba rohkem kui 10 aastat ja juurutanud põhimõtet, et tellijale ei ole vaja BIMi vaid kõike seda mida BIMi abil saab.

Raino Kivioja

Timbeco Woodhouse OÜ, projekteerimisosakonna juht

Raino on lõpetanud TTÜ ehitusteaduskonna ning on hoonete projekteerimisega olnud seotud erinevates ametikohtades ja etappides üle 13 aasta. Hetkel juhib ta Timbeco Woodhouse OÜ projekteerimisüksust, millel on pikaajaline kogemus 3D projekteerimisega.

Korraldaja
MTÜ BIMsummit
Reg.nr: 80394929

@2018

graafika: Lisanna Remmelkoor

bottom of page